698854777 biuro@chrs.pl

Szkoła Polityczno-Społeczna Johna Godsona to pierwszy projekt Chrześcijańskiego Ruchu Społecznego.

Szkoła przeznaczona jest dla  chrześcijan/osób, które zgadzają się z moralno-etycznymi zasadami zawartymi w Piśmie Swiętym i rozumieją fakt, że polityka jest  sposobem na służenie innym.

Głównym celem projektu jest merytoryczne przygotowanie uczestników do startowania w tegorocznych  wyborach samorządowych jak również do zaangażowania się w politykę w inny sposób.

Poza merytorycznym przygotowaniem szkoła kładzie szczególny nacisk na wartości w polityce, które stanowią odrębny przedmiot prowadzony przez Johna Godsona. Poseł Godson dzieli się ze słuchaczami swoim doświadczeniem i wartościami, które bezkompromisowo prezentuje od lat w życiu politycznym.

Tematy wykładów i wykładowcy:

•     Prawo wyborcze do Sejmu, Senatu i organów Samorządu terytorialnego – dr Maciej Rakowski
  •     Wystąpienia i debaty publiczne  – Marek Stączek
  •     Komunikacja społeczna  –  Radosław Stano
  •     Przywództwo a  Zarządzanie – dr Piotr Gąsiorowski
  •     Kampania wyborcza –  Izabela Staniszewska
  •     Public relations – Paweł Biedziak
  •     Wartości w polityce  – Poseł John Godson
  •     Praktyki – (dyżury, organizacja i funkcjonowanie biura polityka, możliwość stażu w biurach osób publicznych)
  •     Protokół dyplomatyczny -   Zbigniew Zieliński

Wykład kończą praktyczne warsztaty w postaci wspólnego lunchu dyplomatycznego z Posłem Johnem Godsonem w wybranej restauracji.

W  ramach zajęć przewidziane są warsztaty, dyskusje i możliwość indywidualnych konsultacji zarówno  z Posłem Johnem Godsonem jak i pozostałymi wykładowcami.

Czas trwania:
Spotkania odbywają się raz w miesiącu w soboty, w godzinach od 10.00 do 16.00–18.00 (w zależności od długości wykładu).

Studenci SPS są zapraszani do udziału we wszystkich imprezach organizowanych przez Chrześcijański Ruch Społeczny m.in. Kolacja Parlamentarna w Sejmie, konferencje ChRS, Dzień Polsko-Afrykański  itp.

Zakończenie:
Szkoła  kończy się projektem dyplomowym na wybrany temat zaprezentowanym przez studenta. Każdy student otrzymuje też Dyplom ukończenia Szkoły Polityczno-Społecznej z podpisem Johna Godsona.

Pierwsza edycja SPS rozpoczęła się w lutym tego roku.  Słuchaczami są chrześcijanie z całej Polski. Wielu z nich ma zamiar wystartować w nadchodzących wyborach samorządowych, a większość stała sie członkami powstającego Stowarzyszenia. W czerwcu 2014 będą oni pierwszymi absolwentami SPS Johna Godsona, poniżej wypowiedzi kilku z nich:

Marek

Od 14 lat jestem żonaty ze wspaniałą kobietą Elizą, mamy trójkę równie wspaniałych dzieci: 11 letniego syna Nikodema, 10 letniego syna Mikołaja i 7 letnią córkę Maję.

Do Szkoły Polityczno Społecznej zapisałem się dlatego, że promuje ona wartości, które są mi bliskie, między innymi takie jak dotrzymywanie słowa, branie odpowiedzialności, streszczające się w słowach: polityka to służba.

Wcześniej straciłem nadzieję względem polityki, kojarzyła mi się ona z bagnem-łapówkarstwem i układami, a dzięki tej szkole na nowo zabłysła mi iskierka nadziei, że są ludzie, którzy dotrzymują słowa i żyją zasadami, w które wierzą.

W tym roku  chciałbym brać udział w wyborach samorządowych i wierzę w to, iż czas spędzony w tej szkole utwierdzi mnie w przekonaniu, że podjąłem dobrą decyzję.

Pozdrawiam serdecznie
Marek Kęszycki

Grzegorz   Grzegorz

Podejmując się udziału w Szkole Polityczno-Społecznej Johna Godsona nie zdawałem sobie sprawy z poziomu odpowiedzialności i zaangażowania jakie mnie czeka. Do tej pory sprawy społeczne i polityczne traktowałem jako wdzięczny temat rozmów towarzyskich. Konkretne zaangażowanie wymaga czasu, pieniędzy i odpowiedzialności.

Szkoła Johna Godsona i działanie w partii to ogromny skok z luźnych dywagacji do działania i poświęcenia. Jak pewnie każdy, przeżywam obawy o sprawy materialne i utrzymanie rodziny. Obawa o zaangażowanie czasu i pieniędzy w nietrafione przedsięwzięcie jest dość silna. Jednak wyzwaniem przed jakim postawiła mnie szkoła to świadomość, że muszę wyjść do ludzi i to nie tylko w sprawach społecznych, politycznych ale tak po prostu, by to co robię miało sens.

Grzegorz Dawidowicz

Jeśli czujesz powołanie aby znaleźć się  w miejscu wpływu,  chciałbyś/chciałabyś coś zmienić, ale nie wiesz jak to zrobić,  jesteśmy aby Ci pomóc, a Szkoła jest właśnie dla Ciebie.

Już w styczniu 2015 rusza kolejna, druga edycja SPS, a rekrutacja trwa do 30 grudnia 2014.
Pobierz Informator II edycji Szkoły Polityczno-Społecznej Johna Godsona.