698854777 biuro@chrs.pl

 

Fundacja Chrześcijański Ruch Społeczny ma przyjemność poinformować, że w dniu 12 kwietnia 2016 roku, w sejmie RP juz po raz trzeci odbędzie się Kolacja Parlamentarna i Gala Świadek Wartości. Uroczystość wzorowana jest na mającym miejce rokrocznie w Parlamentach wielu krajów takich jak USA, Kanda, Ukraina, Wielka Brytania i innych, National Prayer Breakfast.


Główne cele wydarzenia:
1. Wspólna modlitwa osób stojących na czele państwa o mądrość i błogosławieńtwo w sprawowaniu najważniejszych urzędów.

2. Chęć dostrzeżenia, wyróżnienia, a także zachęty ludzi zajmujących kluczowe miejsca w sferach wpływu, takich jak polityka, biznes czy media w Polsce, do otwartego prezentowania wartości chrześcijańskich, na których zbudowana jest kultura europejska. 

Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym Metropolity Warszawskiego Kazimierza Kardynała Nycza, a także patronatem Aliansu Ewangelicznego.Patroni medialni uroczystości to: TBN Polska, ChnNews.pl i CCM Radio.

Część oficjalną poprowadzi Szymon Hołownia.

Podczas Gali wręczona zostanie specjalnie przygotowana statuetka „Świadek wartości” osobom, instytucjom lub organizacjom, które swoją postawą promują wartości chrześcijańskie. Nagroda zostanie przyznana w następujących kategoriach: Polityka, Biznes, Media i Osobowość.


W roku 2015 laureatami statuetki w poszczególnych kategoriach zostali:
• Politka – Poseł Jarosław Selin
• Biznes – Przewodniczący rady nadzorczej spółek Kopex i Mostostal Zabrze SA, Pan Krzysztof Jędrzejewski
• Media – Pani Natalia Niemen
• Osobowość – Profesor Jerzy Buzek 


Jednocześnie chcemy przypomnieć, że ChRS to Fundacja, której celem jest promowanie wartości chrześcijańskich w życiu publicznym, propagowanie postaw chrześcijańskich, mających swoje źródło w Piśmie Świętym, w życiu publicznym i społecznym, a także promowanie postaw sprzyjających rozwojowi społeczeństwa obywatelskiego.
Osoby zainteresowane uczestniczeniem w Gali prosimy o kontakt pod adresem mail biuro@chrs.pl